IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească
Română ▼
Română
English
Русский
Japanese
    14
    ian

    Un nou mesaj de mulțumire pentru personalul medical din cadrul IMSP CNAMUP. Ne bucură faptul că tot mai des pe rețelele de socializare apar recenzii pozitive și scrisori pline de respect și recunoștință.

    O pacientă a scris despre experiența trăită la data de 10 ianuare, când a trecut peste clipe grele, suferind o urgență medicală. Alături de doamnă a fost echipa SAMU Soroca, care cu profesionalism au acordat asistență medicală urgentă la etapa de prespital și au transportat cu grijă pacienta la spital.

    Cuvintele pline de tandrețe sunt adresate echipei SAMU Soroca:

    ·       Felcer – Vera Dorogan

    ·       Infirmier – Ion Prisacari

    ·       Șofer – Dmitrii Iavorschii.

    Colectivul IMSP CNAMUP reiterează faptul că scrisorile de mulțumire sunt deosebit de relevante în motivarea personalului medical care prestează servicii medicale prespitalicești de calitate populației.

    „Mulțumirile sunt cea mai nobilă formă de gândire, iar recunoștința este fericire dublată de reflecție.” – Gilbert K. Chesterton