IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească
Română ▼
Română
English
Русский
Japanese
    16
    ian

    Un pacient vindecat și mulțumit înseamnă un lucrător medical împlinit. Când oamenii se simt recunoscuți și respectați, echilibrul dintre viață și muncă se îmbunătățește. Astăzi, vă prezentăm un mesaj de mulțumire din partea unei doamne, care a exprimat înaltă apreciere pentru asistența medicală urgentă acordată la data de 15.01.25 fiului său de 8 ani.

    Echipa AMU a intervenit prompt la urgența traumatologică și a acordat ajutor medical la etapa de prespital băiatului care a suferit o fractură a antebrațului drept, acționând rapid și transportând în siguranță și cu grijă micuțul pacient la spital.

    Cuvintele frumoase sunt adresate echipei SAMU Centru:

    Asistent medical – Mihail Vdovicenco

    Infirmier – Dumitru Babei

    Conducătorul autoambulanței – Iuri Morgun.

    Bunăstarea cetățenilor este crucială pentru dezvoltarea țării, fiecare pacient mulțumit este un pas către construirea unui viitor mai bun și prosper. Împreună facem ca lucrurile mici să prindă culoare, astfel cuvintele pline de căldură crează o atmosferă mai plăcută la serviciu și motivează echipele AMU să activeze permanent la același nivel profesional.

    „Fiecare zi este o nouă șansă de a ne arăta cât de puternici suntem împreună!”