IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească
Română ▼
Română
English
Русский
Japanese
    24
    ian

    Echipa PAMU Băcioi apreciată pritr-un mesaj de mulțumire 

    Recunoașterea meritelor echipelor de asistență medicală urgentă are un rol important în cultura organizațională și întărește relația dintre colegi, care sunt partea esențială a succesului IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească pe termen lung.

    În fiecare zi primim scrisori de mulțumire din partea pacienților, astăzi, Vă prezentăm una din ele adresată echipei PAMU Băcioi din cadrul SAMU Botanica:

    ·       Asistent medical – Gheorghe Vizitiu

    ·       Infirmier – Alex Orlov

    ·       Conducător autoambulanță – Petru Dogari.

    Conducerea IMSP CNAMUP exprimă considerație și gratitudine pacienților și rudelor acestora pentru cuvintele pline de căldură și mulțumire. Gîndurile bune și frumoasele mesaje adresate personalului medical au fost și vor fi în continuare un imbold pentru motivarea și susținerea echipelor AMU, care acordă ajutor medical prespitalicesc cu profesionalism și empatie.

    „Printre lucrurile pe care le poţi dărui şi pe care le mai poţi păstra apoi, se numără cuvântul tău, zâmbetul şi o inimă plină de recunoştinţă!” - Zig Ziglar