IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească
Română ▼
Română
English
Русский
Japanese
    30
    mai

    Echipa SAMU Botanica apreciată printr-o scrisoare de mulțumire

    O pacientă de 93 ani a exprimat recunoștință și apreciere pentru asistența medicală urgentă la etapa de prespital acordată la data de 22 aprilie 2025.

    Frumoasele cuvinte sunt adresate echipei SAMU Botanica, care a intervenit în 10 minute la solicitare, a stabilit diagnosticul prezumtiv ,,fractura închisă a membrului inferior” și a acordat ajutor medical calificat pacientei. În siguranță și în timp util, echipa AMU a transportat doamna cu monitorizarea parametrilor vitali la spital.

    În acest context echipa IMSP Centrul de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească exprimă gratitudine pacienților și rudelor acestora pentru aprecierea competențelor profesionale ale echipelor AMU în timpul misiunilor de salvare a cetățenilor.

    Bravo echipei SAMU Botanica:

    ·       Asistent medical – Victor CAZACU

    ·       Infirmier – Nichita CHIȚEN

    ·       Conducător autoambulanță – Teodor CHITIC

     

    „Recunoștința deschide plenitudinea vieții. Transformă ceea ce avem în suficient și mai mult!”