Mesajele pline de recunoștință și apreciere din partea pacienților sunt deosebit de relevante pentru echipa IMSP CNAMUP. Astăzi, Vă prezentăm 3 scrisori de mulțumire adresate echipelor Substației de Asistență Medicală Urgentă Fălești.
O doamnă care a solicitat intervenția ambulanței la data de 10.03.2025, a rămas mulțumită de profesionalismul, dedicația și empatia manifestate de personalul medical în timpul intervenției. Cuvintele pline de căldură sunt adresate echipei SAMU Fălești:
· Felcerul – Natalia Burduja
· Infirmier – Olga Munteanu
· Conducător autoambulanță – Ruslan Caminschi.
O altă scrisoare de mulțumire a parvenit de la un pacient de 62 ani, caruia i s-a acordat asistență medicală urgentă la etapa de prespital, la data de 12.03.2025. Cuvintele de recunoștință sunt adresate echipei SAMU Fălești :
· Medic de urgență – Serghei Cuciuc
· Asistent medical – Maxim Ceahur
· Conducător autoambulanță – Iurie Munteanu.
De asemenea, fiica unei paciente a exprimat pritr-un mesaj sincere mulțumiri pentru asistența medicală urgentă acordată la data de 17.03.2025. Pacienta cu dureri toracice acute a suferit un sindrom coronarian acut. Echipa AMU a intervenit în 6 minute, acordând ajutor medical la etapa de prespital. În siguranță și în timp util, femeia a fost transportată la spital. Frumoasele cuvinte sunt adresate echipei PAMU Glinjeni a SAMU Fălești:
· Asistent medical – Cristina Purciuc
· Infirmier – Lealea Toacă
· Conducător autoambulanță – Andrei Voitic.
Cuvintele Dumneavoastră confirmă faptul că există pacienți care poartă recunoștință lucrătorilor medicali, iar eforturile depuse de fiecare dintre noi corespund așteptărilor și necesităților pacienților.
„Felul de a vorbi este oglinda sufletului!”