Cu sentimentul de valoare la locul de muncă și un nivel înalt de transparență motivăm personalul medical să activeze în continuare cu ardoare pentru obținerea succeselor profesionale. Ne bucură faptul că tot mai des suntem apreciați de pacienți și de rudele acestora.
Recent, o doamnă a transmis un mesaj de mulțumire pentru asistența medicală urgentă acordată la etapa de prespital tatălui său de 62 ani cu urgență cardiovasculară la data de 20.01.2025.
Echipa AMU a intervenit în 10 minute la locul solicitării, a acordat ajutor medical pacientului, efectuându-i medicația necesară cazului. Ulterior, bărbatul cu monitorizare permanentă a fost transportat în siguranță și cu grijă la spital pentru continuarea tratamentului în condiții de staționar.
Cuvintele de recunoștință sunt adresate echipei SAMU Bălți:
· Felcer – Ana Stîncă
· Infirmier – Svetlana Nesterovici
· Conducător autoambulanță – Viorel Gandrabura.
„Succesul este simplu. Fă ceea ce este potrivit, în modul potrivit, la momentul potrivit.”