IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească
Română ▼
Română
English
Русский
Japanese
    22
    ian

    Mesaj de mulțumire adresat echipei SAMU Centru

    Tot mai des primim scrisori de mulțumire de la pacienți și rudele acestora. Astăzi, Vă prezentăm un mesaj din partea unei doamne, care exprimă recunoștință pentru asistența medicală urgentă la etapa de prespital acordată soțului său de 38 de ani la data de 18.01.2025.

    Cuvintele de înaltă apreciere sunt adresate echipei SAMU Centru:

    ·       Asistent medical – Anastasia Covalenco

    ·       Infirmier – Dumitru Babei

    ·       Conducătorul autoambulanței – Iuri Morgun.

    Fiecare lucrător medical este elementul de bază într-o instituție, în jurul căruia se construiește și se dezvoltă totul. Conducerea IMSP CNAMUP precizează că scrisorile de gratitudine au fost și vor fi în continuare un imbold pentru motivarea și susținerea echipelor AMU care manifestă profesionalism și empatie în activitatea cotidiană.

    „Înalta apreciere e un lucru minunat. Ea face ca lucrurile excelente ale altora să ne aparţină tuturor!” -  François-Marie Arouet de Voltaire