Apecierea echipelor AMU reunește forța de muncă și motivarea continuă în prestarea serviciilor medicale de calitate. Susținerea colegilor la locul de muncă este vitală întru mărirea capacităților profesionale și crearea unei atmosfere plăcute pe parcursul misiunilor de serviciu.
Tot mai des, pacienții mulțumiți transmit mesaje și doresc să facem publică aprecierea lor. Recent o doamnă a marcat într-o postare înalta recunoștință pentru profesionalismul, emapatia și grija manifestate în timpul acordării asistenței medicale urgente prespitalicești, cât și coordonarea tacticii de conduită a pacientului de către Spitalul Polivalent Novamed Nord din Bălţi.
Frumoasele cuvinte sunt adresate echipei SAMU Fălești:
· Felcer - Alla Mocanu
· Infirmier - Nichita Caminschi
· Conducător autoambulanță - Ghenadie Mocanu.
IMSP CNAMUP aduce cuvinte de mulțumire personalului medical, care își exercită atribuțiile de serviciu cu mult entuziasm, compasiune și perseverență. Împreună depunem efort major pentru dezvoltarea capacităților Serviciului de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească și creștem încrederea cetățenilor.
„Succesul este o călătorie, nu o destinație. Acțiunea este deseori mai importantă decât finalul!”