IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească
Română ▼
Română
English
Русский
Japanese
    15
    ian

    O nouă zi – o nouă mulțumire! Un bărbat a transmis un mesaj de recunoștință echipei SAMU Glodeni, care a manifestat profesionalism și devotament în acordarea asistenței medicale urgente la etapa de prespital bunicii sale la data de 12.01.2025.

    Mențianăm faptul că echipa AMU a intervenit prompt la solicitare. Doamna de 66 ani avea o urgență cardiovasculară, personalul medical a acordat ajutor medical la etapa de prespital, efectuând medicația necesară cazului cu ameliorarea stării generale a pacientei.

    Bravo echipei SAMU Glodeni:

    ·        Asistent medical – Alexandru Josan

    ·        Infirmier – Rodica Cazacu

    ·        Conducător autoambulanță – Anatolie Coroban.

    Administrația IMSP CNAMUP exprimă considerație și gratitudine pacienților și rudelor acestora pentru cuvintele pline de căldură și mulțumire. Aceste mesaje aduc încrederea că activitatea serviciului nostru corespunde așteptărilor, motivându-ne permanent în acordarea serviciilor medicale de calitate!

    „Sufletul tău să fie steaua cea mai luminoasă dintre stelele nopții!”- Mihai Eminescu