IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească
Română ▼
Română
English
Русский
Japanese
    13
    mar

    Munca echipelor AMU apreciată prin scrisori de mulțumire

    Este o onoare pentru noi, echipa IMSP CNAMUP să primim scrisori de mulțumire din partea pacienților noștri. Aceste mesaje aduc încrederea că activitatea serviciului nostru corespunde așteptărilor solicitanților, motivându-ne permanent în acordarea serviciilor medicale de calitate!

    O pacientă din Chișinău, care a solicitat intervenția ambulanței la data de 19.02.2025, a rămas mulțumită de calitățile profesionale și ajutorul medical prespitalicesc acordat de specialiștii noștri. Frumoasele cuvinte sunt adresate membrilor echipei SAMU Centru:

    ·       Asistent medical – Valeriu Gonciaruc

    ·       Infirmier – Dumitru Babei

    ·       Conducător autoambulanță – Alexandru Ionașcu.

    Un alt mesaj de apreciere a parvenit de la fiica unui pacient, care aduce sincere mulțumiri echipei SAMU Glodeni, care a salvat viața tatălui său la data de 23.02.2025:

    ·       Asistent medical – Alexandru Josanu

    ·       Infirmier – Marina Vibornih

    ·       Conducător autoambulanță – Nicolae Goncearuc.

    O altă pacientă a scris o scrisoare de mulțumire pentru profesionalismul și perseverența manifestate de personalul medical în timpul intervențiilor. Cuvintele pline de căldură și recunoștință sunt adresate echipei SAMU Fălești:

    ·       Felcer – Nicoleta Coșeru

    ·       Infirmier – Nichita Caminschi

    ·       Conducător autoambulanță – Serghei Ceahur.

    „Nu condiția noastră, ci calitatea sufletului nostru ne face fericiți!”