Este o onoare pentru noi, echipa IMSP CNAMUP să primim scrisori de mulțumire din partea pacienților noștri. Aceste mesaje aduc încrederea că activitatea serviciului nostru corespunde așteptărilor solicitanților, motivându-ne permanent în acordarea serviciilor medicale de calitate!
O pacientă din Chișinău, care a solicitat intervenția ambulanței la data de 19.02.2025, a rămas mulțumită de calitățile profesionale și ajutorul medical prespitalicesc acordat de specialiștii noștri. Frumoasele cuvinte sunt adresate membrilor echipei SAMU Centru:
· Asistent medical – Valeriu Gonciaruc
· Infirmier – Dumitru Babei
· Conducător autoambulanță – Alexandru Ionașcu.
Un alt mesaj de apreciere a parvenit de la fiica unui pacient, care aduce sincere mulțumiri echipei SAMU Glodeni, care a salvat viața tatălui său la data de 23.02.2025:
· Asistent medical – Alexandru Josanu
· Infirmier – Marina Vibornih
· Conducător autoambulanță – Nicolae Goncearuc.
O altă pacientă a scris o scrisoare de mulțumire pentru profesionalismul și perseverența manifestate de personalul medical în timpul intervențiilor. Cuvintele pline de căldură și recunoștință sunt adresate echipei SAMU Fălești:
· Felcer – Nicoleta Coșeru
· Infirmier – Nichita Caminschi
· Conducător autoambulanță – Serghei Ceahur.
„Nu condiția noastră, ci calitatea sufletului nostru ne face fericiți!”