Scrioare de mulțumire adresată echipei SAMU Bălți
Pacienții recunoscători și rudele acestora continuă să transmită scrisori de mulțumire echipelor din cadrul IMSP CNAMUP care le-au fost alături în clipele grele. Ne bucură că cetățenii apreciază nu doar profesionalismul, dar și grija care le este oferită în timpul acordării asistenței medicale urgente prespitalicești.
Vă prezentăm o scrisoare de mulțumire din partea unei doamne privind calitatea primului ajutor medical calificat acordat surorii sale de 81 de ani la data de 26.12.2024.
Frumoasele cuvinte sunt adresate echipei de asistență medicală urgentă din cadrul SAMU Bălți:
· Felcer - Alexandra Zavodin
· Infirmier – Andrei Comarov
· Conducătorulul ambulanței – Ion Cozniuc.
Administrația IMSP CNAMUP exprimă considerație și gratitudine cetățenilor pentru mesajele de recunoștință și apreciere. Cuvintele DVS. ne motivează permanent să asigurăm populația țării cu servicii medicale prespitalicești de calitate.
„Munca excelentă în echipă este singura modalitate prin care creăm descoperirile care ne definesc cariera.” — Pat Riley