IMSP Centrul de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească a recepționat un mesaj de mulțumire din partea unui domn privind acordarea asistenței medicale de urgență la data de 09.02.2025.
Echipa PAMU Mereni din cadrul SAMU Anenii Noi a intervenit prompt la solicitare și a acordat ajutor medical la etapa de prespital bărbatului cu urgență hipertensivă, efectuând medicația necesară cazului până la ameliorarea stării generale a pacientului.
Cuvintele de recunoștință sunt adresate echipei PAMU Mereni:
- Medicul de urgență – Oleg Mitreanu
- Felcerul – Valentina Ursu
- Șoferul autoambulanței – Sergiu Flocea
Administrația IMSP CNAMUP exprimă considerație și gratitudine pacienților pentru cuvintele pline de căldură și apreciere. Aceste mesaje aduc încrederea că activitatea serviciului nostru corespunde așteptărilor, motivându-ne permanent în acordarea serviciilor medicale de calitate!
„Plăcerea muncii aduce perfecțiunea acesteia.” - Aristotel