Scrisoare de mulțumire adresată echipei SAMU Rîșcani, mun. Chișinău
O instituție de succes se bazează pe echipe competente și puternice. În Serviciul de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească fiecare colaborator este prioritar. Atunci când colegii sunt uniți și aleg să activeze într-un gând, toate lucrurile imposibile devin realizabile.
În fiecare zi pacienții lasă mesaje pline de respect, apreciere și susținere celor care manifestă profesionalism, curaj și empatie în activitate. O pacientă a transmis o scrisoare de mulțumire echipei care i-a acordat asistență medicală urgentă prespitalicească la data de 29.01.2025.
Frumoasele cuvinte sunt adresate echipei SAMU Rîșcani, mun. Chișinău:
· Asistent medical – Marionela Deliu
· Infirmier – Gheorghe Chiriac
· Conducătorul autoambulanței – Petru Dugneanu.
Conducerea IMSP CNAMUP aduce cuvinte de recunoștință pacienților și rudelor acestora, care și-au făcut timp și au scris mesaje de mulțumire echipelor noastre. Bunăvoința și aprecierea cetățenilor este un imbold pentru motivarea echipelor AMU de a continua cu aceeași dăruire să ofere servicii medicale de calitate la etapa de prespital.
„Ceea ce radiezi în interiorul tău gândurile tale, sentimentele, imaginile mentale și cuvintele le atrăgi în viața ta!”