Venirea primăverii s-a făcut simțită în cadrul Substației de Asistență Medicală Urgentă Cahul printr-un eveniment plin de emoții pozitive. Elevii alături de dascălii săi de la Școala Primară ,,Alexandru Donici” au venit cu un mesaj de felicitare cu prilejul zilei de 1 martie și au oferit mărțișoare colegilor noștri.
Într-o atmosferă caldă și prietenoasă, copilașii au exprimat sincere mulțumiri echipelor de asistență medicală urgentă, care activează cu multă dăruire, profesionalism și empatie.
Acest gest simbolic de recunoștință a marcat colaboratorii noștri, care au rămas încântați de această surpriză plăcută a tinerei generații. Mărțișorul este și rămâne simbolul primăverii, sănătății, prosperității, lăsând să vibreze inimele noastre în acordurile bucuriei și dragostei de viață.
Cu ocazia Zilei Mărțișorului, echipa IMSP CNAMUP Vă dorește o primăvară plină de fericire și pace împreună cu gânduri curate. Fie ca acest mărțișor să ne aducă liniștea și armonia de care toți avem nevoie, iar iubirea să ne îmbrățișeze sufletul alături de cei dragi!